UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Nasze Centrum Nurkowe MOBY DICK zajmuje się szkoleniami na wszystkie stopnie nurkowe, włącznie z nurkowaniem technicznym, organizowaniem wypraw w kraju jak i w najdalsze zakątki globu. Moimi ulubionymi miejscami nurkowymi są wraki Bałtyku, a na świecie M. Czerwone, w szczególności okolice m. Dahab w Egipcie, z kultowym Blue Hole, Canionem i niepowtarzalną atmosferą. Na szczęście jako miejsce turystyczne został odkryty przez zwykłych podróżników; hippies i backpackerów. Dzięki temu ma zupełnie inny charakter niż olbrzymie bezosobowe ośrodki turystyczne jak np. Sharm el Sheikh czy Hurghada.

W klubie zrzeszamy wielu ludzi o różnych profesjach, charakterach i odmiennych osobowościach, ale o wspólnej pasji. Organizujemy wyprawy nurkowe, wspólne imprezy oraz uczestniczymy w wielu ciekawych i interesujących szkoleniach. Można do Nas zawsze wpaść na przysłowiową kawę i porozmawiać nie tylko o nurkowaniu. Tu tworzą się nowe znajomości i przyjaźnie, niejednokrotnie wykraczające poza ramy klubu. Jednocześnie nie jesteśmy zamkniętą grupą. Nowym adeptom nurkowania chętnie służymy pomocą i dobrą radą. Wiadomo . każdy z nas kiedyś zaczynał w podobny sposób. Dla nas nurkowanie to nie tylko forma spędzania wolnego czasu, to znacznie więcej.

Nasza kadra

Robert Błaszczyk

Termin Safari Red Sea 2017Instruktor nurkowania SSI DCSI nr 15658
Instruktor Trymixowy IANTD nr 8279
Instruktor trymixowy ITDA nr 5092
Instruktor CPR SSI
Instruktor Oxygen Provider IANTD
Instruktor Oxygen DAN nr 71131
Kierownik robót nurkowych nr 960
Nurek zawodowy II klasy nr 548
Starszy Sternik Motorowodny nr 003522
Miner morski
Były szef grupy nurków na okręcie ratowniczym
Nurkuje od 1984r

Nurkować chciałem "od zawsze" ? Może brzmi to banalnie ale tak właśnie było.
To co jest w głębi, co dla innych jest niedostępne przyciągało mnie jak magnes.
W latach osiemdziesiątych w zasadzie można to było robić przez dwie organizacje LOK i PTTK KDP. Moje pierwsze kroki stawiałem więc w LOK-u, potem była armia i Ośrodek Szkolenia Nurków i Płetwonurków w Gdyni, następne lata służby spędziłem w Świnoujściu jako miner morski a potem szef grupy nurków i d-ca grupy ratowniczej.
Moje ulubione okręty na których przyszło mi służyć to H-20 i R-13 "SEMKO" Ten okres wspominam jako jedną wielką przygodę. Służba na morzu, trudne akcje ratownicze, wydobywanie z dna w zasadzie wszystkiego od utopionych kotwic, niewypałów z okresu wojny do wraków okrętów i samolotów wojskowych.
Druga połowa lat 90-tych to praca we własnej firmie i marzenie otworzenia centrum nurkowego i "zarażania" pasją mojego życia innych. W końcu po kolejnej wyprawie do Chorwacji i nurkowaniu w Adriatyku klamka zapadła i podjąłem decyzję o powołaniu do życia MOBY DICKA. Od tej chwili dzielę ludzi na tych co nurkują i ...tych co będą nurkować :)

Marek Dankowski

Marek zaprasza na HańczęDive Lider No.51224
Instruktor Pilot, pracuje w PLL LOT S.A. na stanowisku pilota
Stopień nurkowy: DIVE CONTROL SPECIALIST (DIVECON)
Nurkuje: od 2007 roku.

Nie tak dawno odkryłem drugi żywioł, przeciwstawny do swojego zawodu - nurkowanie. Są to pasje które nawzajem się uzupełniają.
Pociągają mnie głębokie nurkowania. Moje ulubione miejsca? Wraki na Bałtyku i jezioro Hańcza.

Sławek Linowski

Sławek LinowskiPrzygodę z nurkowaniem zacząłem z ciekawości . Zafascynował mnie ten świat i stał się sposobem na życie. Każde nurkowanie to nauka ,nabieranie doświadczenia ,niesamowite wrażenia i wspaniała przygoda.Zanurzenie się w głębiach wód pozwala mi odpocząć ,oderwać się od rzeczywistości , odstresować i "naładować baterie"

INSTRUKTOR SSI OWD
nurkuję od 2001
ratownik WOPR
Starszy sternik motorowodny

Ola Błaszczyk

Ola

Stopień nurkowy AOWD i S&R

Na co dzień studiuję na Uniwersytecie Toruńskim na kierunku kognitywistyka. Z centrum nurkowym Moby Dick związana jestem w zasadzie od dziecka :)

Obecnie zajmuję się serwisem sprzętu nurkowego.

Nurkowanie jest dla mnie chwilą dla siebie, niesamowitą przygodą, która spotyka mnie przy każdym zanurzeniu. Otaczająca cisza i wszechobecny spokój jest tym momentem, gdy można odsrestować się i odreagować. Wspaniały podwodny świat pokazał mi mój tata i nauczył jak czerpać z tego radość.

Mariusz Paradowski

Adam Mazurkiewicz

AdamNurkuję nie pamiętam od kiedy, ale to był chyba drugi kurs organizowany w Płocku w Moby Dicku. Najlepiej lubię nurkować na bałtyckich wrakach. To przygoda dla prawdziwych fanów nurkowania. Prywatnie pracuję we własnej firmie i jestem szczęśliwym tatą dwójki latorośli, z których starsze lat 12 już nurkuje. To właśnie natchnęło mnie do zostania profesjonalnym przewodnikiem nurkowym. Chciałem być bezpiecznym i sprawnym partnerem dla syna.

 

 

 

Divemaster SSI

Dive Guide SSI

Science Of Diving

Stres & Rescue

Nurkuje od 2000 roku

Wiesiek Reda

Wiesiek

Wiesław „Guliwer” Reda

Pierwsze moje „In(vi)tro” ;) nurkowe wykonałem w Egipcie, gdzie jakiś „profesjonalny przewodnik” o imieniu Reda wciągnął mnie bez przedmuchu na 10 m pod wodę. Z uśmiechniętą miną i potężnym bólem ucha za godzinę powtórzyłem to ponownie i już wiedziałem, że to nie będzie mój ostatni raz i będę nurkować, że to jest TO.

Trochę trwało, zanim znalazłem odpowiednie Centrum Nurkowe, które podjęło się nauczenia mnie nurkowania. Dla bezpieczeństwa i noszenia, bądź co bądź, ciężkiego sprzętu wciągnąłem w to moją pierwszą żonę Asię, a rok temu 10 letnią córkę Julię. Podwodnych przygód już nie mogą się doczekać Wojtek i Leoś. To głównie dla nich chciałem ukończyć kurs Master Diver.

Dla wielu nurków nurkowanie to podziwianie piękna podwodnego, rafy koralowej, zwierząt, wraków, jaskiń. Dla mnie też, ale najfajniejszy jest fan w wyjazdach i spędzaniu czasu z ludźmi, którzy posiadają tę samą pasję. To właśnie ta atmosfera dopingował mnie do bycia aktywnym nurkiem. Gdy schodzę pod wodę to przenoszę się w świat, który za każdym razem jest inny, ciekawy i bywa zaskakujący.

Nie wyobrażam sobie spędzenie wolnego czasu bez MOBY DICK-owych wypadów. A i kawki w Centrum.

Stopień nurkowy:

MASTER DIVER

DIVE GUID

Advanced EANxDiver

STRESS &RESCUE

WRACK DIVING

Centrum Nurkowe MOBY DICK

Robert Błaszczyk
tel. 500 207 547
robertbl@plocman.pl

fb     yt
Logo
Logo
Logo
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2017 MobyDick - Centurm Nurkowe | Realizacja: Hedea.pl