UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

 

safari 

UWAGA ze wzgędu na sytację epidemiczną, przenosimy termin safari na rok 2021. Tym razem kierunek Brothers Islands i Złoty Trójkąt.

Termin 31.07.2021 do 07.08.2021 Safari nurkowe to zdecydowanie najlepsza forma uprawiania nurkowania. Ponad 20 nurkowań w ciągu tygodnia, Każde w innej lokalizacji. Nurkujemy w miejscach, gdzie „zwykłe” łodzie, które wypływają z portu na kilka godzin nie są w stanie tam dotrzeć. Dzięki temu poznajemy podwodny świat z dala od tłumu turystów z kurortów. Nasza komfortowa łódź w pełni przystosowana jest do tego typu zadań. Wspaniała obsługa, profesjonalni przewodnicy nurkowi i bardzo smaczne regionalne jedzenie, zapewniają maximum dobrego wypoczynku. To sposób by poznać najlepsze podwodne destynacje Morza Czerwonego.

 


Gwarantujemy wspaniałe nurki i super atmosferę. Oczywiście zapewniamy też maksymalny komfort i najwyższy poziom bezpieczeństwa. Trasa tego safari jest bardzo urozmaicona i ekscytująca. Stopień trudności od nurków początkujących do średnio zaawansowanych. Łódź sprawdzona przez nas w 2019 roku naprawdę jest super. Wygodne klimatyzowane kabiny na trzech pokładach, przestronne salony i pokłady. Wyśmienite posiłki i miła i uczynna załoga sprawią nasz wypoczynek jeszcze przyjemniejszym. Profesjonalni przewodnicy nurkowi będą jak zwykle dbali o nasze bezpieczeństwo i zadowolenie z nurków. Nazwa trasy „Złoty Trójkąt” mówi sama za siebie. Przypominam, że część tej trasy dopiero od niedawna ponownie jest dopuszczona do nurkowania!

Odwiedzimy między innymi takie miejsca jak:

Cloudia, Malahy: Prawdziwymi perełkami miejsc nurkowych raf Fury Shoals jest Claudia, Malahy. Idealne relaksacyjne miejsca nurkowe z dużą ilością ryb w tym gigantycznych Napoleonów. Fury Shoals podoba się każdemu to kultowe miejsce dla wszystkich wybierających się na południe.

Elphinston: Na północ od Marsa Ghaleb znajduje się jedno z najpiękniejszych nurkowisk Morza Czerwonego - Elphinstone Reef. Jest to rafa o kształcie cygara celującego na północ i południe. Brak bezpośredniego sąsiedztwa innych raf powoduje, że skupia się tu całe okoliczne życie morskie.

Brothers Islands: Wyspy Braci - to bez wątpienia jedno z najbardziej fascynujących miejsc nurkowych na świecie. Są to dwie małe wyspy położone 35 mil na północny-wschód od wybrzeża El Quseir, dokładnie na środku Morza Czerwonego, między Egiptem a Arabią Saudyjską. Jedynym sposobem dostania się na nie jest łódź czarterowa. Dzięki temu, że leżą daleko od brzegu i trudno do nich dopłynąć, jest to jedno z najbardziej dziewiczych miejsc nurkowych na całym Morzu Czerwonym na terytorium Egiptu.

Dedalus: jest jednym z miejsc do których rzadko kto się zapuszcza! Podobnie jak wyspy Brothers, Dedalus jest oddalonym od brzegu kompleksem raf o scenerii mocno nachylonych ścian z licznymi półkami rafowymi obrośniętymi miękkim koralem. W przeciwieństwie do innych raf jest tam dużo więcej zwierząt! Można tam spotkać stada rekinów i olbrzymich tuńczyków. Sporo osób odwiedzających Dedalusa widziało tam rekina lisiego który należy do bardzo rzadkich okazów!! Od strony północnego wschodu znajduje się półka rafowa na której wczesnym rankiem prawie zawsze można spotkać rekiny Hammer Head. To właśnie dla nich chcemy się tam wybrać !

Abo Dabab: Zatoka Abu Dabab jest bardzo znanym miejscem nurkowym. Głównie dlatego, że istnieje tu szansa spotkać Dugonga. Również tutaj spotkacie żółwie te małe i duże. Można ich spotkać nawet kilkanaście. Jak w większości przyhotelowych zatoczek i plaż, dno opada tutaj łagodnie na początku. Piękne widoki zaczynają się stosunkowo szybko. Scenariuszy pozanania tego miejsca jest wiele. Co ciekawe większość życia podwodnego zobaczycie już z maską i rurką. Średnia głębokość wynosi 20 m. Na miejscu znajduje się duża, rozmaita i pełna życia rafa. Bogactwo życia morskiego spotkać można też wraz z rosnącą głębokością. Znajduje się tam przepiękny ogród koralowy odwiedzany przez kolorowe ryby. Systemu jaskiń i mały wrak statku sprawiają, że miejsce to jest tym bardziej interesujące. Podczas nurkowania można tu spotkać żółwie, dugongi, ryby napoleony, a nawet rekiny.

Claudia Reef: Słynna rafa, jej powierzchnia jest przetkana szczerbinami, jaskiniami i chodnikami, którymi można przepływać na głębokości 8-10 m. Na północno wschodnim obrzeżu przepiękne ogrody z mnóstwem samotnych pinakli.

Big Sogaira. Z południowej strony rozległa skalna półka na 30 m z mnóstwem jaskini w ścianie. Często tu obserwujemy rekiny, żółwie, Napoleony, a czasami nawet manty.

Termin: 01.08.2020 do 08.08.2020 To jeden z najlepszych okresów na nurkowania w M. Czerwonym, z noclegiem na luksusowej łodzi. Woda cieplutka – ok 30 st C, niesamowicie czysta – widoczność przekracza nawet 50m. Sierpień to również najspokojniejszy miesiąc na morzu. Nie powinno więc wiać, ani bujać. Mimo lata odczuwalna temperatura powietrza jest idealna, głównie za sprawą morskiej bryzy. Jednym słowem idealny termin, adekwatny do naszych planów.

Lot: 01.08.2020. więcej szczegółów podamy na wiosnę.

Cena:

Miejsce w kajucie twin down 890 EUR osoba
Miejsce w kajucie seaview 990 EUR osoba

Cena charteru obejmuje: transfer z lotniska do portu i z powrotem, safari na łodzi 6 dni, zakwaterowanie w kajutach dwuosobowych 7 nocy (ostatnia może być w hotelu), "nieograniczone" nurkowanie (zazwyczaj 3 - 4 zanurzeń dziennie, w ostatnim dniu 2-3 zanurzenia), 12 litrowe butle, balast & pas balastowy/. Pełne wyżywienie, napoje bezalkoholowe (woda, herbata, kawa, Cola, Sprite), opieka instruktora i 2 przewodników nurkowych. Oczywiście dla zainteresowanych możliwe są nurkowania techniczne. W tym celu prosimy o kontakt osobisty.

Cena charteru nie obejmuje: przelotu około 1550 zł oraz wizy- 25 USD, Dopłaty paliwowej 70€ /o ile nie zmieni się cena paliwa w Egipcie, w ubiegłym roku kilkakrotnie drożało niestety/, Reef Protection 12€, oraz wstępu do parku narodowego 60 euro, napojów alkoholowych, sprzętu nurkowego, napiwków dla załogi 50-60 €, ew. bakszyszu dla przewodników nurkowych, ubezpieczenia nurkowego, dopłaty do butli 15 litrowych – 35 EUR/tydzień. NITROX EAN 32 dla posiadających uprawnienia 5 euro/12 litrów, / podczas safari istnieje możliwość ukończenia kursu nitroksowego lub innego dowolnego, no poza podlodowym oczywiście :)

Ubezpieczenie: Wg polskiego prawa wszyscy uczestnicy imprezy powinni być ubezpieczeni. Proponuje ubezpieczenie KL, NW. Dodatkowo polecamy również ubezpieczenie nurkowe. Na naszej stronie można również się ubezpieczyć. Klikając w zakładkę „ubezpieczenia” strona przesyła nas na stronę firmy ubezpieczeniowej, gdzie od ręki można zawrzeć interesujące nas ubezpieczenie nurkowe. Oba ubezpieczenia są obowiązkowe!

Dodatkowe wymagania:
kpl sprzęt nurkowy z komputerem włącznie, licencja nurkowa, dive log, bojka+szpulka, latarka, paszport ważny minimum 6 miesięcy.

Łódź MY Hero zalicza się do platinium class 4 pokłady, jadalnia, salon, bar na górnym pokładzie, dwa przestronne leżaki z leżakami, stoły 12 klimatyzowanych kajut z łazienkami
2 salony AC z TV, DVD, bezpłatnym WiFi i systemem nagłośnienia.
Dobre jedzenie, przyjazna załoga dobrze wyszkolona do nurkowania.
Długość łodzi 38 m, 8,5 szer

Napędzają ją dwa silniki Man po 1150 km

Do dyspozycji nurków dwie łodzie typu zodiak

Prądu dostarczają dwa agregaty, a do napełnienia naszych butli służyć będą dwa kompresory

Oczywiście łódź jest też wyposażona w środki ratunkowe od kamizelek osobistych po dwie tratwy pneumatyczne po 26 osób każda.


Należy pamiętać, że łódź to nie hotel. W hotelu gdy coś się popsuje w pokoju zamienią nam po prostu pokój. Gdy łódź ulegnie awarii może nastąpić zmiana całej łodzi na inną. Organizator informuje również iż proponowana trasa może ulec pewnym modyfikacją z uwagi na panujące aktualnie warunki w trosce o bezpieczeństwo uczestników

Potwierdzeniem uczestnictwa jest wpłata 1000 PLN oraz 300 euro I raty / z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc liczy się kolejność wpłaty/ Resztę należności należy wpłacić do 10 czerwca!

WAŻNOŚĆ PASZPORTU - CO NAJMNIEJ 6 MIESIECY !!!!!!!!!!!!

Zapraszamy do obejrzenie filmów z naszych poprzednich safari, kliknij link:

https://www.youtube.com/watch?v=mS_OGbngQ5c

Głównym organizatorem safari jest Egyptian Cruising Company. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany łodzi na porównywalną klasę.

Przedstawiona oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty turystyczno - handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

St Johns_2St Johns_3St Johns_1St Johns_5St Johns_10safari 2019safari 2019Safari nurkoweHerosafarisafarisafarisafarisafarisafariSt Johns_3St Johns_6St Johns_4St Johns_6safarisafarisafarisafariRed Sea_1Red Sea_7kajuty podział

Centrum Nurkowe MOBY DICK

Al. Jachowicza 44 (z tyłu budynku), 09-402 Płock
tel.: (+24) 365 92 20

Dyżurujemy:
od poniedziałku do piątku
w godz: 13.00 - 15.00

Robert Błaszczyk
tel. 500 207 547
robertbl@plocman.pl

fb     yt
Logo
Logo
Logo
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2017 MobyDick - Centurm Nurkowe | Realizacja: Hedea.pl