UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

YUKATAN - MEKSYK

MEKSYK 2023 Zapraszamy na półwysep Jukatan i nurkowania w cenotach. Oferujemy wyjazd nurkowy z noclegami w klimatycznym ośrodku w dżungli. Przewidujemy 10 zanurzeń w krystalicznie czystej wodzie cenotów. Majowie wierzyli, że cenoty są otworami do podziemi. Łatwo zrozumieć, dlaczego wyznawali to przekonanie.

Nurkowanie w cenotach odkrywa zupełnie nowy świat połączonych podziemnych rzek ze stalaktytami wiszącymi w turkusowych wodach.Możliwe jest dokupienie dodatkowych nurkowań oraz organizacja wycieczek krajoznawczych.Będziemy poruszać się wypożyczonymi samochodami, elastycznie, zależnie od potrzeb grupy.To wyjazd niekomercyjny. Chcemy poznawać Meksyk nie z perspektywy 5* hotelu, dlatego mieszkamy w bungalowach, w dżungli oddalonych od miasteczka 15 km. Na miejscu wypożyczymy samochody. Dzieki temu możemy bez problemu organizować dodatkowe atrakcje turystyczne w zasadzie po kosztach paliwa.

Dysponujemy tylko dziesięcioma miejscami, więc prosimy o szybką decyzję.

Termin wyjazdu: 15-25 marca 2023Koszt: 2250 USD + bilety lotnicze

Harmonogram wpłat: Zaliczka za bilet lot 5tyś pln plus 250USD do 30.11.2022

Wymagania od uczestników: stopień min AOWD, ubezpieczenie turystyczne i nurkowe. Chęci, uśmiech i ochotę na dobrą zabawę.

OFERTA ZAWIERA:    Transfer z lotniska/na lotnisko Cancun    Wypożyczenie samochodów dostępnych dla uczestników przez cały okres pobytu    10 noclegów w 2-osobowych pokojach plus śniadania    10 nurkowań w cenotach (5 dni nurkowych)    Opłaty wstępu do cenotów    Butle, balast, opiekę przewodnika nurkowego

OFERTA NIE ZAWIERA:    Przelotu Warszawa-Cancun z 1 przesiadką (szacowany koszt około 5-6 tys. PLN)    Opłaty za paliwo do aut (zrzutka)    Pozostałych posiłków poza śniadaniami    Ubezpieczenia DAN i turystycznego

Poniżej opisy wybranych cenotów:

Dos OjosCenote Dos Ojos to jedno z najbardziej niezwykłych miejsc do nurkowania na półwyspie Jukatan.Nazwano go tak z powodu dwóch zapadlisk o średnicy 70 metrów, połączonych 400-metrowym przejściem.W Dos Ojos znajduje się najgłębsze znane podwodne przejście jaskini na głębokości 118 metrów. Cały system jaskiń ma co najmniej 61 km długości.Temperatura wody jest idealna do snurkowania na stałym poziomie 24-25 stopni Celsjusza przez cały rok.

PitCenote El Pit jest jednym z najbardziej wyjątkowych i oszałamiających cenot w Tulum w Meksyku. Najbardziej oszałamiającymi cechami Cenote El Pit są olśniewające wiązki światła, które można podziwiać w słoneczny dzień. Dzięki krystalicznie czystej wodzie światło może sięgać nawet 40 metrów w głąb zbiornika.

Tajma-haTo jedno z najpiękniejszych miejsc do nurkowania w okolicach.  O każdej porze roku formacje wapienne, labirynt tuneli i ogromne komory tej połączonej serii jaskiń są cudownym widokiem. Znajdziesz skały, które świecą, gdy odbija się od nich światło, skamieliny, hipnotyzujący efekt halokliny i wiele więcej podczas tego wymagającego nurkowania.

AngelitaCenote Angelita przypomina staw w dżungli. W przeciwieństwie do innych cenot w okolicy, nie ma tu przejść i korytarzy, ale ma unikalną cechę, która odróżnia ją od innych w pobliżu. Występują tu dwie warstwy:woda słodka na powierzchni i woda słona poniżej 30 metrów, które oddzielone są warstwą związków siarki, która wygląda jak gęsty obłok mgły.

DremagateCenote Dreamgate to perła Riviera Maya dla płetwonurków. Uważana za jedną z najpiękniejszych jaskiń w Meksyku. Ze względu na oszałamiająco dekoracyjne stalagmity i stalaktyty Dreamgate pojawił się w filmie dokumentalnym BBC „Planet Earth”.

CarwashCenote Aktun Ha lub bardziej znany jako Cenote Carwash słynie z subtelnych formacji skalnych. Jest to niesamowite miejsce turystyczne do nurkowania, snorkelingu, pływania i piknikowania oraz imprezowania z rodziną i przyjaciółmi. Co więcej, możesz nawet pływać z nieśmiałymi małymi krokodylami! Nazwa „Myjnia samochodowa” wzięła się z faktu, że w miejscu tej Cenote znajdowała się myjnia taksówek.

Gran CenoteGran Cenote to duża i popularna cenote położona na obrzeżach Tulum. Składa się on z wielu jaskiń, grot i cenoty na świeżym powietrzu, połączonych wijącymi się drewnianymi promenadami i otoczonych bujną zielenią.

CalaveraCalavera po hiszpańsku oznacza czaszkę. Ten cenot to prawie idealnie okrągłe zapadlisko wypełnione świeżą wodą gruntową. Nurkowanie zaczynasz od skoku z klifu do wewnątrz zbiornika.Uwaga: decyzja o wyborze miejsc nurkowych zapadnie na miejscu w zależności od dostępności cenotów.

Nasze fotki z poprzedniej wyprawy na Jukatan:  https://www.mobydick.pl/galeria/foto/2016-rok/yukatan-meksyk

oraz film z tej wyprawy: https://www.youtube.com/watch?v=wVrYtGfFWjY

Oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty turystyczno - handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego

YUKATAN - MEKSYKYUKATAN - MEKSYKYUKATAN - MEKSYKYUKATAN - MEKSYKYUKATAN - MEKSYKYUKATAN - MEKSYKYUKATAN - MEKSYKYUKATAN - MEKSYKYUKATAN - MEKSYKYUKATAN - MEKSYKYUKATAN - MEKSYKYUKATAN - MEKSYK

 

 

Centrum Nurkowe MOBY DICK

Al. Jachowicza 44 (z tyłu budynku), 09-402 Płock
tel.: (+24) 365 92 20

Dyżurujemy:
od poniedziałku do piątku
w godz: 13.00 - 15.00

Robert Błaszczyk
tel. 500 207 547
robertbl@plocman.pl

fb     yt
Logo
Logo
Logo
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2017 MobyDick - Centurm Nurkowe | Realizacja: Hedea.pl