UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

safari 2019

Safari to chyba najlepsza forma uprawiania nurkowania. Ponad 20 nurkowań w ciągu tygodnia, Każde w innej lokalizacji. Nurkujemy w zasadzie w miejscach, gdzie „zwykłe” łodzie, które wypływają z portu na kilka godzin nie są w stanie tam dopłynąć. Dzięki temu poznajemy podwodny świat z dala od tłumu turystów z kurortów. Komfortowa łódź w pełni przystosowana do tego typu zadań. Wspaniała obsługa, profesjonalni przewodnicy nurkowi i bardzo smaczne regionalne jedzenie zapewniają maximum dobrego wypoczynku.

Gwarantujemy wspaniałe nurki i super atmosferę. Oczywiście zapewniamy też maksymalny komfort i najwyższy poziom bezpieczeństwa. Trasa południowa to bardzo urozmaicona i ekscytująca wyprawa. Stopień trudności od nurków początkujących do średnio zaawansowanych. Odwiedzimy między innymi takie miejsca jak:

Abu Galawa Small Kompleks mniejszych raf połączonych nawzajem ogrodami koralowymi. W środku piaszczysta laguna przypominająca akwarium. Na głębokości 15 m leży bogato porośnięty wrak jachtu.

Claudia Reef Słynna rafa, jej powierzchnia jest przetkana szczerbinami, jaskiniami i chodnikami, którymi można przepływać na głębokości 8-10 m. Na północno wschodnim obrzeżu przepiękne ogrody z mnóstwem samotnych pinakli.

Satayah - Rafa leży na wschodnim obrzeżu skupiska zwanego Fury Shole, dogodne miejsce na nocleg i nocne nurkowanie. Wschodnia ściana opada prostopadle w dół, na południu rafy rozciąga się fantastyczny ogród na głębokości 5 do 15 m. W jednej części rozpościera się labirynt koralowych bloków, skał i małych rafek. Często tu spotykamy mureny, ryby Napoleony i czasami barakudy, rekiny, duże tuńczyki.

Erg Abu Diab Mała rafa wyrastająca z głębokiego dna do powierzchni morza z bogato porośniętymi ścianami. W czasie porannego nurkowania na pewno tu spotkamy jakiegoś rekina, czasami i młoty. Całą rafę można opłynąć podczas jednego nurkowania, ale trzeba uważać na silne prądy.
White Rock Biała skała wystająca z wody, jej ściany opadają stromo do głębokości 15 metrów, następnie stopniowo do 40 m. I tu możemy podziwiać przepiękny koralowy ogród pełny życia.
Popołudniu dopływamy do rejonu raf Św. Jana (St. Johns):
St. Johns Reef - rozległy region samodzielnych raf i atoli, niemalże nie tknięta ludzką ręką. Swym charakterem przypomina już bardziej rafy sudańskie.
Abu Basala - zachód (późne popołudniowe i nocne nurkowanie)

Podłużna rafa, miejsce na nocleg leży od południa, gdzie jest dno na głębokości 18-20 metrów. Przepiękne korale, zwłaszcza w płytszych miejscach. Ściana rafy z jaskiniami i szczerbinami. Dużo ryb i żółwi.

Habili Ali (Big) Należy do najciekawszych raf. Rafa wyrasta z dużej głębokości z prostopadłymi ścianami. Można ją opłynąć w czasie jednego nurkowania. Płaski wierzchołek rafy dochodzi maksymalnie 2-4 metry pod powierzchnię i jest pięknie porośnięty koralami. Również tu można spotkać rekiny kilku gatunków oraz barakudy, tuńczyki, mureny oraz stada dużych papuzich ryb (bumbheadfish). Od wschodu olbrzymie gorgonie.
Dangerous Reef , ściany opadają do 22 m, dalej piaszczyste zbocze. Z południowo wschodniej strony przepiękne ogrody koralowe. Można tu przepływać chodniki i jaskinie.

Abu Basala - wschód Podobne ukształtowanie do poprzedniej rafy.Habili Small Na tej rafie można zanurkować tylko za dogodnych warunków, najlepiej wcześnie rano. Mała rafa w kształcie wieży z prostopadłymi ścianami i zaokrąglonym wierzchołkiem na głębokości 3-5 m. Rafę można opłynąć nawet parę razy dookoła wynurzając się stopniowo. W głębinach możemy spotkać rekiny, powyżej przepływają stada większych ryb a wokół wierzchołku krocie małych rybek. Nad wierzchołkiem pełnym miękkich i twardych korali można jeszcze się długo unosić na przystanku bezpieczeństwach.

Big Gotta Z południowej strony rozległa skalna półka na 30 m z mnóstwem jaskini w ścianie. Często tu obserwujemy rekiny, żółwie, Napoleony, a czasami nawet manty.

Termin: 03.08.2119 do 10.08.2019 To jeden z najlepszych okresów na nurkowania w M. Czerwonym, z noclegiem na luksusowej łodzi. Woda cieplutka – ok 28-30 st C, niesamowicie czysta – widoczność przekracza nawet 50m. Sierpień to również najspokojniejszy miesiąc na morzu. Nie powinno więc wiać, ani bujać. Mimo lata odczuwalna temperatura powietrza jest idealna, głównie za sprawą morskiej bryzy. Jednym słowem idealny termin, adekwatny do naszych planów.

Wylot: z Warszawy do Marsa Alam: Godziny wylotu podamy na wiosnę /Przypominam że dokładne godz wylotów będą potwierdzone dla każdego uczestnika smsem na dobę przed podróżą/ Bagaż główny 20kg. podręczny 5 kg. Na lotnisku musimy się stawić na 2 godz przed odlotem.

Przylot: Marsa Alam - Warszawa

Cena charteru:
Miejsce w kajucie twin down 860 EUR osoba
Miejsce w kajucie seaview 900 EUR osoba  

Cena charteru obejmuje: transfer z lotniska do portu i z powrotem, safari na łodzi 6 dni, zakwaterowanie w kajutach dwuosobowych 7 nocy (ostatnia może być w hotelu), "nieograniczone" nurkowanie (zazwyczaj 3 - 4 zanurzeń dziennie, w ostatnim dniu 2-3 zanurzenia), 12 litrowe butle, balast & pas balastowy, NITROX EAN 30-32 dla posiadających uprawnienia, / podczas safari istnieje możliwość ukończenia kursu nitroksowego lub innego dowolnego, no poza podlodowym oczywiście :) /. Pełne wyżywienie, napoje bezalkoholowe (woda, herbata, kawa, Cola, Sprite), opieka instruktora i 2 przewodników nurkowych. Oczywiście dla zainteresowanych możliwe są nurkowania techniczne. W tym celu prosimy o kontakt osobisty.   

Cena charteru nie obejmuje: przelotu 1550 zł oraz wizy- 25 USD, Dopłaty paliwowej 17€ /o ile nie zmieni się cena paliwa w Egipcie, w ubiegłym roku kilkakrotnie drożało niestety/, Reef Protection 12€, napojów alkoholowych, sprzętu nurkowego, napiwków dla załogi 50-60 €, ew. bakszyszu dla przewodników nurkowych, ubezpieczenia nurkowego, dopłaty do butli 15 litrowych – 35 EUR/tydzień.

Ubezpieczenie: Wg polskiego prawa wszyscy uczestnicy imprezy powinni być ubezpieczeni. Proponuje ubezpieczenie KL, NW. Dodatkowo polecamy również ubezpieczenie nurkowe. Na naszej stronie można również się ubezpieczyć. Klikając w zakładkę „ubezpieczenia” strona przesyła nas na stronę firmy ubezpieczeniowej, gdzie od ręki można zawrzeć interesujące nas ubezpieczenie nurkowe. Oba ubezpieczenia są obowiązkowe!

Dodatkowe wymagania:
kpl sprzęt nurkowy z komputerem włącznie, licencja nurkowa, dive log, bojka+szpulka, latarka, paszport ważny minimum 6 miesięcy.

Łódź MY Hero zalicza się do gold class.  4 pokłady, jadalnia, salon, bar na górnym pokładzie, dwa przestronne leżaki z leżakami, stoły 12 klimatyzowanych kajut z łazienkami
2 salony AC z TV, DVD, bezpłatnym WiFi i systemem nagłośnienia.
Dobre jedzenie, przyjazna załoga dobrze wyszkolona do nurkowania.
Membranowy system napełniania nitroxu.

Długość łodzi 38 m, 8,5 szer

Napędzają ją dwa silniki Man po 1150 km

Do dyspozycji nurków dwie łodzie typu zodiak

Prądu dostarczają dwa agregaty, a do napełnienia naszych butli służyć będą dwa kompresory

Oczywiście łódź jest też wyposażona w środki ratunkowe od kamizelek osobistych po dwie tratwy pneumatyczne po 26 osób każda.


Należy pamiętać, że łódź to nie hotel. W hotelu gdy coś się popsuje w pokoju zamienią nam po prostu pokój. Gdy łódź ulegnie awarii może nastąpić zmiana całej łodzi na inną. Organizator informuje również iż proponowana trasa może ulec pewnym modyfikacją z uwagi na panujące aktualnie warunki w trosce o bezpieczeństwo uczestników

Potwierdzeniem uczestnictwa jest wpłata 1000 PLN I raty / z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc liczy się kolejność wpłaty/Resztę należności należy wpłacić do 15 czerwca!   

WAŻNOŚĆ PASZPORTU - CO NAJMNIEJ 6 MIESIECY !!!!!!!!!!!!

Zapraszamy do obejrzenie filmów z naszych poprzednich safafi, kliknij link:

https://www.youtube.com/watch?v=PSDLTQnY4Cw

Głównym organizatorem safari jest Egyptian Cruising Company. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany łodzi na porównywalną klasę.

Przedstawiona oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty turystyczno - handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

safari 2019safari 2019safari 2019safari 2019safari 2019safari 2019safari 2019Red Sea_2Red Sea_3Red Sea_5Red Sea_7Safari nurkowe_101Safari nurkowe_121Safari nurkowe_132Safari nurkowe_156Safari nurkowe_29Safari nurkowe_59Safari nurkowe_62Safari nurkowe_87Safari nurkowe_82Safari nurkowe_93fota Pawła_26fota Pawła_5fota Pawła_9Hero

Centrum Nurkowe MOBY DICK

Al. Jachowicza 44 (z tyłu budynku), 09-402 Płock
tel.: (+24) 365 92 20

Dyżurujemy:
od poniedziałku do piątku
w godz: 13.00 - 15.00

Robert Błaszczyk
tel. 500 207 547
robertbl@plocman.pl

fb     yt
Logo
Logo
Logo
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2017 MobyDick - Centurm Nurkowe | Realizacja: Hedea.pl